исецкајте неколку листови зелена салата, еден голем патлиџан и еден мал црвен кромид. ставете им сол, бибер, маслиново масло и балсамик оцет и промешајте. потоа врз сето тоа исецкајте едно авокадо и парче сирење.

Print Friendly, PDF & Email
previous post: Gipu’s Sierra Leonean Groundnut stew
next post: Pimm’s Cup

Leave a Reply