Cheesecake with sauteed apples | Sitno seckano

Cheesecake with sauteed apples | Sitno seckano

Save

Save

Save

Save

Print Friendly, PDF & Email
previous post: Млечник / Mlechnik
next post: Телешко во црвено вино и бакрдан / Red wine roasted beef with polenta

11 Comments

 1. нина

  постојано ги испробувам вашите рецепти, и мислам дека нема да претерам ако кажам дека секогаш излегуваат супер! лични фаворити ми се посното мексиканско колаче (неверојатно вкусно и лесно) и мароканскиот наут (едноставно јадење што не се здосадува ако се јаде секоја недела… проверено!). особено благодарни за рецептиве се сите мои блиски што се вегетаријанци и вегани, па би сакала во иднина да видам уште повеќе ваши рецепти за јадења што ќе можам да им ги подготвувам :))

  п.с. чизкејков е следен на список, изгледа фантастично 😀

  • фала, нина, мароканскиот наут и мене ми е едно од омилените јадења. ќе се потрудам да имаме повеќе такви рецепти, иако не сме вегетаријанци, често јадеме такви јадења.

 2. Сандра

  Фала за сите рецепти овие години! Најчесто повторуван ми е супата од тиква, најнајомилена! 🙂 среќен роденден и да се множат!

 3. Гордана

  Здраво! Долго време го следам блогот и секогаш кога сум во дилема што да зготвам Ситно сецкано е блогот на којшто можам да се ослонам. Имам испробано многу рецепти. Кај домашните полн погодок беше прилогот за свинско месо со печено цвекло и праз. Се навраќаме и на зеленото солено колаче со спанаќ, пицата со праз и тирамисуто. Ми се допаѓа кога презентирате стари рецепти од мајки и баби и тоа што постовите се концизни, едноставни и јасни. Само продолжете така!

  • фала гордана 🙂 во план ми е да готвам повеќе од старинските рецепти, само многу од нив се напишани неодредено, па треба испробување.

 4. нина, сандра и гордана, ви благодарам за коментарите. пратете ми ги вашите адреси на sitnoseckano@gmail.com за да ви пратиме подарок гранола 🙂

 5. Здраво Бојана,
  Честит нека е роденденот и нека ви се множат уште многу успешни години и вкусни рецепти.
  Да не беше Ситно Сецкано, немаше да знам дека било која тортиља wrap, со месо или веге, се облагородува со павлака 🙂
  Благодарам!

Trackbacks for this post

 1. Чизкејк за двајца / Cheesecake for two - Sitno Seckano
 2. Мока чизкејк со маскарпоне / Mocha mascarpone cheesecake - Sitno Seckano

Leave a Reply