измијте ја тиквицата и исечете ја на кругчиња. испржете ги кругчињата на средно загреан зејтин од двете страни (не мора да ги направите волку црни како мене). наредете ги во плиток тањир, ставете сол, ситно исецкано лукче, магдонос и балсамик оцет.

Print Friendly, PDF & Email
previous post: Vapiano
next post: Копани инспирирани од Јамајка и Сиера Леоне

Trackbacks for this post

  1. Салата од тиквици / Zucchini salad | sitnoseckano

Leave a Reply