ќе се согласите дека е време да почнеме со сладоледите. првиот сладолед што избрав да го направам годинава е многу вкусен, ама малце комплицирано се прави. не многу страшно комплицирано, ама вклучува употреба на повеќе садови и мешање покрај шпоретот. а сето тоа за да се добие интензивен вкус на портокал во кремаст сладолед.

 

scroll down for the recipe in english

рецептот е од овде.

 

1 ½ шољи слатка павлака

1 ½ шољи полномасно млеко

рендана кора од 3 портокали

¾ шољa шеќер

½ шоља свежо исцеден сок од портокал

5 жолчки

½ лажиче екстракт од ванила (или 1 кесичка ванилин шеќер)

 

помешајте ги слатката павлака, млекото и ренданата кора од портокал во тенџере и загрејте го додека не зовријат. тргнете го тенџерето од шпорет и оставете го да отстои 30 минути.

во друго тенџере помешајте го сокот од портокал (јас го ставив и месото од портокалот) со ½ шоља шеќер. загревајте го додека не зоврие и мешајте додека шеќерот не се растопи. потоа оставете го да се згусне, без да мешате, додека карамелот не добие темно златна боја. од време на време само занишајте го тенџерето.

тргнете го тенџерете од шпорет, внимателно ставете пола шоља од млекото со слатка павлака и матете додека не се измеша убаво. потоа полека сипете го останатото млеко, матејќи. ставете ја мешавината на многу слабо загреана рингла и матете додека сé убаво не се измеша и не се загрее.

во вангла изматете ги жолчките со останатата ¼ шоља шеќер. полека додадете го топлиот карамел со постојано матење. вратете ја смесата во тенџерето па мешајте со дрвена лажица на средно загреана рингла додека не стане доволно густа да останува на задната страна на лажицата. внимавајте да не зоврие и намалете ја температурата ако треба.

додадете ја ванилата, оставете ја смесата да се олади на собна температура, па ставете ја во замрзивач да се замрзне.

 

you will agree that it’s time we started with the ice creams. the first ice cream i chose to make this year is very tasty, but a little complicated to make. not very much complicated, but it requires a lot of dishes and stirring next to the stove. and all that just to achive this intensive orange flavour in a creamy ice cream.

the recipe is from here.

 

1 ½ cups heavy cream

1 ½ cups whole milk

grated zest from 3 oranges

¾ cups sugar

½ cup fresh orange juice

5 egg yolks

½ teaspoon vanilla extract

 

combine the cream, milk and zest in a saucepan and bring just to a boil. remove the pan from heat and let stand for 30 minutes.

combine ½ cup sugar and orange juice in another saucepan and bring to a boil over moderately high heat, stirring until sugar is dissolved. boil, without stirring, swirling the pan occasionally, until the syrup become a deep golden caramel. remove the pan from the heat and carefully add ½ cup cream mixture (mixture will bubble and steam), and whisk until smooth. add remaining cream in a steady stream, while whisking. cook caramel mixture over very low heat, whisking, until caramel has dissolved and mixture is hot. remove from heat.

whisk together the egg yolks and remaining ¼ cup sugar in a medium heat-proof bowl. add hot caramel mixture in a slow, steady stream, whisking constantly. return the mixture to the saucepan and cook over moderately low heat, stirring constantly with a wooden spoon, until the custard is thick enough to coat back of spoon. do not let boil!

cool to room temperature, then freeze.

Print Friendly, PDF & Email
previous post: Зелка манџа / Cabbage stew
next post: Велигденска салата / Easter salad

Trackbacks for this post

  1. Блог избор [Април, 2012] | Кригла Пиво

Leave a Reply