ако сакате на своите блиски и пријатели да им подарите домашно зготвени подароци, мислам дека е вистински момент да почнете со планирање, а ние ќе ви дадеме неколку вкусни предлози да ви помогнеме.

i think it’s time to start planning if you want to give homemade edible gifts this christmas, so here are some delicious suggestions.

 

italian fig cookies

колачи со суви смокви / dried figs cookies

biscotti

бискоти со смокви и ореви / fig and walnut biscotti

ginger syrup

сируп од ѓумбир / ginger syrup

mandarina krem

крем од мандарини / tangerine curd

mentol kolaci-2

ментол срциња / peppermint hearts

marinirano sirenje-12

маринирано сирење / marinated cheese (nakladany hermelin)

kisel kromid

кисел црвен кромид / pickled red onion

chutney lemon

чатни од лимон / lemon chutney

kolaci so marmalad od slivi-19

ликер од кафе / coffee liqueur

espresso cookies-4

колачи со еспресо / espresso cookies

Print Friendly, PDF & Email
previous post: Колаче со свежи брусници / Fresh cranberry cake
next post: Кисела зелка / Sauerkraut

Leave a Reply